Z Życia Artelis

Moderacja artykułów

Artelisuję... Dostaliśmy żółtą kartkę od użytkowników. Mówię tutaj o tym, że nasz zespół korektorski był tak skrupulatny, że czasem aż za i odrzucał artykuły z błahych powodów. “Coś” z tym zrobiliśmy i mała rewolucja już została wprowadzona jednak co się stało, to się “nie odstanie”, nadszarpnęliśmy nieco cierpliwość co niektórych autorów.

Sytuacja się zmieniła. Nie mówię, że teraz będzie dozwolone pisanie bądź jakie i jakość wciąż jest dla nas bardzo ważna ale będziemy w o wiele większym stopniu pomagać w publikowaniu artykułów. Oczywiście, nie będziemy robili za Was korekty. Jeśli jednak Twój tekst będzie zawierał jakieś drobne błędy, to będzie to korygowane ale jeśli będzie tego więcej, tekst będzie niechlujny, niedbale napisany, na pewno nie przejdzie. 

Spłynął do nas taki komentarz:

Otóż wielokrotnie starałem się opublikować u Was artykuł. Bezskutecznie. Powodem jest osoba, która chyba zbyt skrupulatnie chce wykonywać powierzone jej zadanie recenzowania tekstów. Jest to dla mnie irytujące tym bardziej, że publikujemy również w poczytnych ogólnopolskich magazynach branżowych…. po bezskutecznych próbach zadowolenia osoby odpowiedzialnej za recenzowanie tekstów ORAZ wygórowanego ego na temat samej jej osoby…
“Winni zostali rozstrzelani”… ale tak na poważnie, zmieniliśmy to już w tej chwili. Naszą rolą nie jest i nie będzie recenzowanie tekstów, które do nas spływają – na pewno nie w podstawowej naszej działalności. Korekta sprawdza jedynie poprawność pisowni oraz to, czy artykuł nie narusza zasad Polskiego Prawa, ogólnych norm obyczajowych, reszta – jest dowolną kreacją autora. Oczywiście, jeśli widzimy, że ktoś popełnia oczywiste błędy to też zwracamy mu uwagę na to, ale nie bierzemy odpowiedzialności za teksty, które są u nas opublikowane. Nie mamy takiej wiedzy aby w każdej dziedzinie być ekspertem – dlatego tutaj trzeba uważać, sprawdzać autora.
Jeżeli padłeś ofiarą takiej sytuacji – coś się wydarzyło, Twój artykuł został odrzucony z błahych powodów, napisz do nas, prześlij go jeszcze raz. Na pewno dostrzegamy dobrych, chcących dobrze napisać autorów.
z serdecznym pozdrowieniem
Krzysztof Kina
ps. chcesz zostać ekspertem któregoś działu Artelis? Napisz do nas. Potrzebujemy ludzi, firm, którzy by byli swego rodzaju gwarantami, znawcami danych tematów. To może być miejsce na reklamę Twojej osoby, firmy.
Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close