Nowości

Artelis 2020 – Nowa wersja!

Czyli przedstawiamy główne idee przyświecające nam przy naszych działaniach

Tak, pomimo tego wszystkiego, co się dzieje wokół nas, a nawet razem z całym tym ogólnoświatowym “zamieszaniem”  dążymy do uruchomienia nowej wersji Artelis.pl. To będzie nie tylko nowa szata i funkcje, ale i zupełnie nowy marketing i podejście do tematu. Zobacz, jak na to wszystko patrzymy w tych czasach.

Na początek trochę “ideologi” – czyli wizja i spojrzenie na obecne wyzwania

 1. Budujemy swego rodzaju Internetowe Miasto Twórczej Wymiany Energii
 2. .…bo wszystko jest energią i wszystkie nasze działania są jej wymianą. Nie ważne czy piszesz artykuł, rozmawiasz, myślisz, czy budujesz dom – wszystko, co robisz, cały czas wprawia wszystko wokół w ruch – cały czas wymieniasz energię ze światem wokół.
 3. My tylko zwracamy uwagę na energie – myśli, emocje i intencje, które powodują nasze działania, bo to one są odpowiedzialne za wszystko wokół… I jeśli jesteśmy ich świadomi na coraz głębszym poziomie, to nasze artykuły, nasze komentarze, nasze wszelkie działania będą miały inny wpływ na nas i na świat wokół. Nasza działalność to nie tylko to co widać, ale i to co czuć – nasze intencje, nastroje, energię i inne poza werbalne informacje. Chcemy tylko o tym mówić.
 4. Dodatkowo, ponieważ uważamy, że wszystko, co robimy z serca jest sztuką, czyli nasze działania z siebie, bez oglądania się na zysk, bez szukania poklasku, zapłaty, to swego rodzaju sztuka, więc i o tym chcemy mówić – bo to jest u podstawy tej wymiany energii o której mówimy w naszym Mieście. I jest to swego rodzaju sztuka. Uważamy, że tego rodzaju sztuka dnia codziennego, to zwykłe życie w niezwykły sposób. Bo widząc, co by tu można jeszcze upiększyć, ulepszyć, czym wprowadzić większą harmonię, radość do świata wokół i robiąc to, czynimy go lepszym. O taką sztukę nam chodzi. I może się ona objawić w czymś, co namalujesz, wyśpiewasz czy też w napisanym artykule, wierszu czy posprzątanym pokoju, ogarniętym biznesie, udanej relacji z innymi – taka sztuka jest wszędzie i o niej chcemy w ART-elis pisać i mówić. Więc Artelis to też miasto artystów dnia codziennego 🙂
 5. „Wyraź się JASNO!”, to nasze artelisowe motto. „Jasno”, czyli w harmonijny, budujący sposób. Twoje wyrażanie się daje innym coś dobrego. Nie zaciemniasz spraw, nie manipulujesz, aby ugrać coś dla siebie, nie chcesz podprogowo przemycać żadnych komunikatów – po prostu wrażasz się Jasno, wyrażasz się w sposób jak najszczerszy, chcąc być zrozumianym, chcąc wnieść coś dobrego do świata wokół. Jasno i przejrzyście. To się tyczy wszystkiego co robimy w Artelis, czy piszesz artykuł czy komentujesz czy robisz cokolwiek innego – wyrażaj się Jasno!
 6. Aby nasza energetyczna wymiana właściwie się odbywała zwracamy uwagę na sam akt dawania i brania, bo ludzie w większości nie potrafią ani szczerze dać, ani bez poczucia winy wziąć – a to tutaj przecież dzieje się cała wymiana energii. Nieważne czy podparta uśmiechem i uściskiem ręki czy zapłatą pieniężną – wymiana – branie i dawanie dzieje się cały czas. Korzystajmy z tego w pełni.
 7. Mamy obecnie panującą epidemię koronawirusa – jest 13 kwietnia 2020 roku gdy piszę ten tekst. Czas jest niezwykle trudny dla wielu z nas i jako społeczeństwo znaleźliśmy się na bardzo ostrym zakręcie w historii naszej cywilizacji ziemskiej. Musimy z tego wyjść, zmieniając całkowicie myślenie, a że jak to Einstein zauważył „Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia, na jakim byliśmy, kiedy je tworzyliśmy.” dlatego musimy wyjść wyżej i inaczej spojrzeć na wszystko wokół, bo jak to z kolei  zauważył N. Tesla „Jeśli chcesz poznać tajemnice wszechświata, musisz myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji” i tego typu myślenie chcemy aby nam przyświecało w Artelis. Nie obawiaj się! To nic nie zmeinia w codziennym działaniu i używaniu Artelis.pl. To tylko i aż inspiracja.
 8. W Artelis chcemy, aby każdy z nas zwracał uwagę na to, co tworzy swoimi emocjami i umysłem – swoją energią,…  Ręce dają widoczny efekt tego co w Tobie siedzi, gra, daje wyraz Twoim intencjom.
 9.  Robimy to poprzez normalną działalność artelisową, czyli pisanie artykułów, komentarzy i wszelką inną twórczość, którą można zamknąć w formie elektronicznej i dać innym. Robimy to też i poprzez komunikację z ludźmi, poprzez tworzenie relacji opartych na zasadach „Marketingu Wibracyjnego”.
 10. I w związku z powyższym Artelis rusza w świat szeroki działając tak jak działał do tej pory. Wciąż publikuje merytoryczne artykuły użytkowników, którzy chcą się nimi z różnych powodów dzielić. Wciąż jesteśmy serwisem z artykułami na licencjach tylko mamy swój przekaz, inne spojrzenie na świat i na to co i po co robimy i chcemy o tym otwarcie mówić. Nie musisz z tego korzystać. Możesz po prostu używać funkcjonalności i opcji Artelis, wiedz jednak, że przyświecają nam właśnie takie idee, a jak nie będziesz wiedział to nie szkodzi, wierzymy, że w końcu odczujesz, że jesteś w innym miejscu niż zwykłe portale.
 11. Publikujemy artykuły – to wciąż podstawowa funkcjonalność Artelis.pl, ale i jest też miejsce na wszelkiej maści innej twórczości, którą można opisać, wypisać, sfotografować, nagrać, narysować, wyśpiewać czy cokolwiek innego. Budujemy miasto internetowe – więc miejsca na wszelką twórczość, która jak uważamy jest sensem naszego życia będzie dużo. Staramy się dostarczyć narzędzi informatycznych, które będą pomagały wyrażać jasno swą kreatywność i będziemy rozwijać nasz system i społeczność twórczo wymieniających energię 🙂
 12. Naszym paliwem jest śmiała wizja, radość, kreatywność i szczera chęć zrobienia czegoś innego i inspirującego. Chcemy w tych trudnych czasach i też gdy już przeminą dostarczać dobrej energii, pozytywnej myśli. Nieść nowe i niecodzienne perspektywy i spojrzenia na świat wokół. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia i pomocy w powstawaniu tego szczególnego miejsca w Internecie.
 13. W chwili obecnej mamy ponad 50000 artykułów i innych tekstów. Około 40000 mniej lub bardziej aktywnych użytkowników i autorów. Artelis działa już od września 2006 roku. Zmieniał się wiele razy, przechodził różne okresy swej działalności, a dziś, w tym szczególnym czasie ruszyć ma działając po staremu ale z nową wizją, dla wszystkich którzy czują, że tego typu podejście do tego co się teraz dzieje jest najlepszą drogą. A dla innych, po prostu z nową wersją wizualną i funkcjonalną.
 14. Podoba Ci się to, co tutaj czytasz i czujesz? Cieszymy się bardzo i jednocześnie prosimy o pomoc. Każdą. Finansujemy się sami, nieco „po partyzancku” 😉 –  i jest nas w tej chwili niewielu. Jeśli czujesz to, co tutaj przeczytałeś, przeczytałaś i chcesz nam pomóc, napisz do nas lub wesprzyj nas finansowo najlepiej na konto Paypal obsw@artelis.pl lub nr konta: 65 1870 1045 2078 1008 6742 0001 Nestbank. Jesteśmy obecnie małym zespołem ludzi, te wizje i pomysły powstają w głowie jednego człowieka. Wiem po prostu od zawsze, że Artelis.pl ma coś dobrego zrobić, może teraz właśnie jest jego czas. Powiesz, że jestem nawiedzony – i pewnie racja, jestem 😉 Prawie od samego początku widziałem w Artelis coś znacznie więcej, niż tylko portal z artykułami, zawsze chciałem z niego zrobić internetowe miasto myślących inaczej ludzi – artystów dnia codziennego – i być może teraz właśnie się to dzieje. Więc zapraszam i zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 15. albo odniesiemy być może nawet wielki sukces albo spektakularną klapę – tak czy owak – ubaw po pachy 😉 więc zapraszamy do uczestniczenia w tym projekcie! 🙂 

(… uważamy, że poważnie to się leży w trumnie, a tutaj jeśli można to się bawmy jak najlepiej 😉 Róbmy swoje i bawmy się przy tym dobrze.)

A teraz dla podsumowania i uspokojenia lewej strony umysłu:

Chcemy

° Chcemy być przyjaznym miejscem reklamy: w którym nie liczy się sukces za wszelką cenę. Liczy się też sposób jego osiągania i cel w jakim się to robi.
° Chcemy być miejscem reklamy szanującej biznes i klientów. Bo kiedy wygrywa tylko jedna strona, to nie jest zwycięstwo. Wiemy, truizm dlatego chcemy dodatkowo reklamy i biznesu dbającej bardziej o ogólne dobro niż własne interesy.
° Chcemy być platformą, na której toczy się dyskusja. Nie zależy nam na roli billboardu, bo komunikacja musi być wielokierunkowa. Jasna komunikacja. Jasna dyskusja.
° Chcemy być miastem wymiany myśli. Nie miejscem, które promuje stare pomysły, ale tym punktem, w którym tworzą się nowe, lepsze idee.
° Chcemy być serwisem, w którym każdy ma swoje miejsce: twórca, marketingowiec, reklamodawca, osoba szukająca rzetelnej informacji.
° Chcemy być inicjatorem ciekawości, katalizatorem nauki, punktem wyjścia w szeroki świat autentycznej wiedzy.

Mamy

° Mamy tysiące partnerów, z których każdy jest ekspertem w swojej trudnej dziedzinie.
° Mamy mnóstwo twórców, którzy analizują, zastanawiają się, podają w wątpliwość albo aprobują.
° Mamy krytyków, którzy patrzą na znane problemy z nowej perspektywy.
° Mamy narzędzia, które pozwalają tworzyć lepszą, unikalną treść w łatwy sposób.
° Mamy system, który promuje materiały mające największą wartość.
° Mamy czytelników, którzy autorom pozwalają zarabiać na ich wiedzy.
° Mamy potencjał marketingowy, światopoglądowy i twórczy.

Zapraszamy

° Przyjdź, jeśli chcesz się czymś podzielić ze światem.
° Przyjdź, jeśli wierzysz, że to, co tworzysz, ma realną wartość.
° Przyjdź, jeśli jesteś autorem reklam etycznych, rzetelnych i uczciwych.
° Przyjdź, jeśli uważasz, że dziełem można zmienić świat i ludzi.
° Przyjdź, jeśli masz przekonanie, że wszystko zaczyna się od rzeczy małych.

Tyle na teraz. Co o tym myślisz? Jak to czujesz….? Jeśli dobrze, to zapraszamy! Skomentuj, przyłącz się. I działamy.

Z serdecznym pozdrowieniem

Krzysztof Piotr Kina

I Zespół Artelis.pl

 

P.s. będziemy aktualizować ten wątek, będziemy tworzyć nowe. Niedługo udostępnimy link do mapy myśli, gdzie będą przedstawiane kolejne etapy budowy naszego Miasta. Bądź z nami.

Dziel się dobrym
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Close
Close