Ciekawostki pozycjonowania

Co to jest długi ogon (long tail)?

Pozycjonując swoją firmę, zwykle oczekujemy bardzo szybkich rezultatów. Większość osób bardzo się rozczarowuje, ponieważ po kilku miesiącach pozycjonowania słów popularnych dla wyszukiwarki Google, efekty są bardzo słabe. Warto więc pomyśleć o innym sposobie pozycjonowania.

W ostatnim czasie, coraz większą popularnością cieszy się koncepcja długiego ogona.

Zazwyczaj firmy pozycjonując stronę, wybierają frazy, które w wyszukiwarce Google są bardzo popularne. Takie frazy składają się najczęściej z jednego lub dwóch słów. Przez to pozycjonowanie trwa bardzo długo i nie przynosi zadowalających efektów.

Koncepcja długiego ogona, tzw. long tail, opiera się na wyborze nietypowych fraz, składających się zazwyczaj z co najmniej trzech słów. Takie frazy mimo, że są mniej popularne, mogą przynieść o wiele lepsze rezultaty niż frazy popularne.

Patrząc z perspektywy Internautów, szukając konkretnych produktów, usług lub informacji, częściej wpisujemy kilka słów, opisując konkretnie to, czego szukamy. W ten sposób wpisujemy długie frazy, tym samym tworząc nietypowe słowa kluczowe.

Jest naprawdę wiele zalet tego sposobu pozycjonowania. Niewątpliwie celem pozycjonowania jest zwiększenie liczby klientów. Koncepcja długiego ogona jest szybkim i łatwym sposobem na wypromowanie i podwyższenie miejsca strony w wynikach wyszukiwania.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wybraniem tego sposobu, jest dotarcie do określonego kręgu klientów. Pozycjonując się na frazy związanymi z branżą, zwiększamy prawdopodobieństwo, że stronę odwiedzą osoby, które zainteresowane są tematem i obszarem działań firmy.

 Pozycjonowanie przy użyciu koncepcji long tail może być niezwykle skuteczna metodą, mimo że frazy na które strona się pozycjonuj nie należą do najpopularniejszych.

Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close