Content marketing

Jak zwiększyć ruch organiczny?

Osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych, jednogłośnie stwierdzają, że wysoki ruch organiczny przynosi pozytywne korzyści dla witryny, jednak warto rozpocząć od początku.

Czym jest ruch organiczny?

Internauci, wchodzący na daną witrynę poprzez bezpłatne wyszukiwania w przeglądarce tworzą tak zwany ruch organiczny.

Dlaczego to właśnie ten ruch jest taki istotny?

Ruch wywołany reklamą w postaci różnego rodzaju odsyłaczy, czy na portalach społecznościowych, nie przynoszą takiego efektu jak ruch organiczny. W tym przypadku nie można zapomnieć o tym, że pozycjonowanie należy do działań wymagających dużego zaangażowania i poświęconego czasu. Sukces w postaci wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarki można odnieść jedynie dzięki systematyczności.

W jaki sposób zwiększyć ruch organiczny?

W ostatnich czasach niezwykle istotną role odgrywa content. Wartościowe treści pomagają w budowaniu wizerunku marki, zwiększyć zaufanie klientów, jednocześnie zwiększając ruch na stronie.

Kolejną rzeczą,  która jest niezbędna podczas pozycjonowania jest sprawdzenie strony pod względem SEO, czyli profesjonalnie nazywany audyt SEO. Optymalizacja strony zgodnie z wymaganiami wyszukiwarki Google poprawi jej widoczność.

Do grona tych najważniejszych działań, należy usuwanie słabych linków, które spowalniają proces jakim jest pozycjonowanie, a co za tym idzie zwiększenie ruchu organicznego.

Działania w myśl zasady „wszystko z umiarem”, sprawdzają się przy zamieszczaniu tagów. Ten element z pewnością przyczynia się do podniesienia wskaźnika mówiącego o ruchu na stronie. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, dlatego w dodawaniu tagów należy być rozważnym i ograniczyć ilość do kilku najważniejszych słów. W innym przypadku może to nawet prowadzić do nałożenia przez wyszukiwarkę filtra.

Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close