Article Marketing

Jak wybrać słowa kluczowe?

Pozycjonowanie związane jest z działaniami, mającymi na celu podniesienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie opiera się na wyborze kluczowych fraz i podtrzymywaniu dla nich jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce.

Warto rozpocząć od tego, czym są słowa kluczowe?

Szukając interesującej nas informacji w wyszukiwarce, wpisujemy dane słowa lub frazy i to właśnie w świecie marketingu internetowego, określane jest jako słowa/frazy kluczowe.

W teorii wszystko wydaje się bardzo łatwe, jednak jak to wygląda w praktyce?

Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym, dlatego wybór odpowiednich słów jest bardzo istotny. Wybór niewłaściwych fraz wiąże się ze stratą pieniędzy i czasu.

Najważniejszą zasadą, która wydaje się oczywista, jednak w rzeczywistości okazuje się problematyczna, jest wybór słów odnoszących się do tematyki witryny. Występuje bardzo małe prawdopodobieństwo, że osoby, które wpisując frazę związaną z zupełnie inną tematyką, odwiedzą naszą stronę ponownie.

Jeżeli chodzi o internautów, można podzielić ich na kilka grup. Pierwszą grupą są osoby wyszukujące informacji wpisując jedno lub dwa słowa w wyszukiwarce. Do drugiej grupy należą osoby wpisujące w wyszukiwarce kilka kluczowych słów. W kolejnej grupie, osoby wpisujące w wyszukiwarce frazy wraz z nazwą miejscowości lub województwa. Wpisywanie w wyszukiwarkę pytań jest charakterystyczne dla ostatniej grupy internautów.

Wybierając słowa kluczowe, warto zwrócić uwagę na każdą z tych grup oraz liczbę wyszukiwań danej fazy.

Słowa, które mają bardzo dużą liczbę wyszukiwani, są bardzo trudne do pozycjonowania, dlatego warto zastanowić się nad techniką long tail, czyli na tzw. długi ogon. Kilka sprecyzowanych słów, może w efekcie przynieść zdecydowanie lepsze rezultaty, niż bardzo popularne słowa.

Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close