Content marketing

Dlaczego Content Marketing musi zawierać unikalne treści ?

 

Kluczowym elementem content marketingu jest pozyskanie klientów przez tworzenie unikalnych treści, które zainteresują konkretne grupy odbiorców.

Dobrą metodą jest publikowanie artykułów w dużych i popularnych serwisach, które są często odwiedzane przez użytkowników internetu. W ten sposób zyskamy stałych czytelników publikowanych artykułów, którzy mogą zostać potencjalnymi klientami.

Wysokiej jakości publikacje, to także generowanie ruchu na stronie, który ma znaczący wpływ na pozycję w wyszukiwarce Google. Na co zwrócić uwagę, aby marketing treści był naprawdę dobry?

Zasady pisania dobrego content marketing?

Content marketing musi przede wszystkim wzbudzać zainteresowanie jak największej liczby internautów. Warto zwrócić uwagę na chwytliwy tytuł, który pozostanie zapamiętany przez odbiorcę.

Doskonale sprawdzają się zaprzeczenia  typu  (Jak nie sprzedawać przez telefon?), lub punktowanie tematów (5 mitów na temat idealnego sprzedawcy !).

Dobre treści to nie wszystko! Użytkownicy uwielbiają wszelkiego rodzaju materiały wizualne. To właśnie one znacząco lepiej wędrują po sieci. Warto korzystać z kolorowej fotografii oraz tworzyć zwarte infografiki. W dzisiejszych czasach kiedy dostęp do programów graficznych jest nieograniczony to żaden problem. W internecie można znaleźć wiele darmowych narzędzi ułatwiających tworzenie ciekawej grafiki.

Publikowane artykuły ciekawe dla użytkowników strony internetowej spowodują, że  firma zdobędzie popularność wśród wybranych grup docelowych, które chętnie będą sięgać po porady.

 

 

Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close