Nowości

Nowy etap w życiu Artelis

Nawiązaliśmy współpracę z Mideą.pl , firmą znanego eksperta od kreowania i promocji marek Pawła Tkaczyka. Paweł zajmuje się profesjonalnym… opowiadaniem historii…. Czyli, mówiąc innymi słowy: będziemy mieli opracowany i wdrożony marketing i branding z prawdziwego zdarzenia, robiony przez, można użyć tego słowa mistrzów tego tematu. To bardzo dobra wiadomość.

Można by powiedzieć, że do naszego miasta zawitał odpowiedni ekspert, który pomoże nam je uporządkować i rozpromować. Szampan już się chłodzi… 😉

Trwają też inne prace w Artelis. Uruchomiliśmy możliwość publikowania artykułów na dwóch, dodatkowych licencjach. Pierwsza z nich, to copyright czyli licencja zastrzeżona. Jest to licencja, która umożliwia opublikowanie artykułu tylko na Artelis. Jeśli Twój tekst będzie opatrzony tą licencją, będzie dostępny tylko na Artelis i nikt nie będzie miał prawa go pobrać i używać po za Artelis. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby mieć większą kontrolę nad tym gdzie ich artykuły są publikowane.

Druga, nowa licencja, to swego rodzaju eksperyment – przeciwieństwo poprzednio opisanej – copyleft – wszelkie prawa dozwolone. Publikując swój artykuł na tej licencji niejako podarowujesz go społeczności, zrzekasz się całkowicie praw do niego. Każdy może go wykorzystać dowolnie. Jak się sprawdzi ta licencja? Zobaczymy. Świat coraz bardziej będzie szedł w stronę dobrowolności, darmowości i ogólnodostępności. Ok, może tego teraz, w dobie paywalli, mikropłatności za praktycznie każdą możliwą funkcjonalność jeszcze tak nie widać  ale… będzie to szło w tę stronę, bo taką komercjalizację robią korporacje, systemy finansowe – muszą zarobić aby się utrzymać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. To zwykłych ludzi stać na to by zrobić coś po prostu z serca.

Nowe licencje, przeniesienie wyszukiwarki, odpowiadanie artykułem na artykuł, marketing – to początek wielu zmian w życiu miasta Artelis. Zaglądaj do nas często, będzie się działo coraz intensywniej.

Z pozdrowieniem

Krzysztof Kina

Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close