Nowości

Miasto Artelis – o co chodzi?

miastoATworzymy miasto internetowe – Artelis. Idąc „tropem” naszej nazwy Art. – artykuły, art – sztuka. W chwili obecnej artykuły są „wszem i wobec” i podejrzewam, że będą rządziły przez długi czas, ale… sztuka będzie wkradać się wszędzie, nawet w pisanie artykułów i również o to nam chodzi – aby podchodzić do swego życia jak do sztuki tak, aby nawet pisanie artykułów było jej formą (wyrazem?).

Ale co z miastem? Wiemy już, co będzie tematyką i głównym środkiem przekazu – artykuły, w tej chwili z praktyczną wiedzą i to jeszcze do przedruku (nowe licencje już niebawem). Nawiązując jednak do idei miasta, chcemy umożliwić bardzo dużo form wyrazu twórczości – ogromną różnorodność. Dlatego miasto, bo mnóstwo ludzi, mnóstwo możliwości pokazania siebie i swojej aktywności. Chcemy stworzyć wiele miejsc dla mniejszych i większych  społeczności, które będą się same tworzyły wokół tych działań i prac.

Dodatkowo, oprócz tego, że Artelis jest tworzony przez społeczność, która przesyła swoje materiały, jest jeszcze przez nią moderowany i w jakimś stopniu zarządzany. W kategoriach tworzą się redakcje działów, które prowadzą interakcję z użytkownikami danego działu. Te redakcje zapełniają się użytkownikami danego działu, Ci aktywni, chętni współpracują z nami tworząc daną część, dzielnicę miasta. Pomagają nam i sobie, tworzą nową jakość, stają się częścią Artelis.pl

W MultiProfilach działają grupy użytkowników, którzy promują swoje projekty, firmy, organizacje – idee. Mniejsze i większe zespoły ekspertów, znawców, wykonawców – tworzą gildie fachowców, dzięki czemu powstają dzielnice miasta… wszystko ze sobą powiązane, połączone poprzez kategorie, tagi, rodzaje treści, MultiProfile, wyszukiwarki, systemy społecznościowe – to wszystko żyje, zmienia się wraz z użytkownikami, którzy to ożywiają. To wszystko rozwija się, zarabia, edukuje – Artelis.pl staje się systemem, który gromadząc wiele osób wokół idei współtworzenia, współpracy pomaga im się realizować, bawić się, uczyć, pracować i zarabiać.

Wreszcie Miasto Artelis to nie tylko Artelis.pl, ale dojdą też projekty w domenie artelis.tv, artelis.pro i innych, wszystko to stworzy aglomerację miejską, wielką strefę możliwości działania, kreowania, wyrażania się – po prostu życia. Miasto, to najbliższa metafora tego, co tworzymy.

Taka jest właśnie idea miasta Artelis – ona się będzie rozwijała, tak samo jak ludzie, którzy ją tworzą, a że celujemy w ideę samokreacji i doświadczania życia, samego w sobie, więc  wierzymy, że system zadziała pięknie. Idea jest, wizja, pomysł, determinacja – obecne. Zaczynamy! Wprowadzasz się? 🙂

Dziel się dobrym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Close
Close