Czym jest content marketing?

Czy zastanawiałeś się czym jest Content Marketing? Albo, jaki może mieć wpływ na promocję firmy w internecie? Content Marketing to budowa twojego wizerunku w oczach użytkowników internetu po przez tworzenie z nimi więzi. Jest  To kluczowy element skutecznej promocji produktów, bądź usług. Za jego pośrednictwem możemy pozyskać stałe grono klientów.

Continue reading

Pakiety Artelis

Od kilku tygodni lansujemy pakiety Article Marketingu – marketingu poprzez artykuły. Mają one unikalne cechy (oprócz tego, że są nasze), pozwalają nie tylko zamówić artykuły na swoje strony ale też pozwalają niektóre z zamówionych artykułów opublikować na Artelis.pl jako Artykuły Specjalne. Czyli łączymy publikację z tworzeniem tekstów – taki artykułowe „2 w 1”.

Po co to wszystko? Aby żyć, mówiąc krótko. Chodzi o to, że promocja swoich działań poprzez artykuły pozwala utrzymać lub zbudować duży ruch na stronie internetowej, firmowej, ofertowej, co z kolei pozwala napełnić portfele, co z kolei pozwala opłacić rachunki, a to, pozwala pomyśleć o czymś innym, artystycznym, lekkim, przyjemnym i zacząć to robić – czyli żyć w pełni. Nie oszukujmy się, z burczącym brzuchem ciężko się myśli o pięknych rzeczach, ideałach. Trzeba, zgodnie z piramidą potrzeb Maslowa zaspokoić podstawowe potrzeby i dopiero później, sięgnąć po swe artystyczne moce (dlatego też ARTelis).

Continue reading

Article Marketing – o co chodzi?

AM2Marketing przez artykuły – po prostu. Każdy, kto orientuje się nieco w temacie, „siedzi w branży”, wie jak wiele zależy od wyszukiwarki, od tego jak ona pokazuje informacje o nas. Tym bardziej, że robi się coraz bardziej „frymuśna” – to znaczy udoskonala swoje algorytmy i idzie w stronę coraz lepszej jakości. Teoretycznie tylko się cieszyć. Jenak nie każdemu jest do śmiechu, bo wiele biznesów jest postawionych właśnie w oparciu o ten mechanizm i są one bardzo wrażliwe na wszelkie spadki pozycji – po prostu, z dnia na dzień tracą klientów. Co robić w takiej sytuacji?

To, co nam rozsądek każe – iść w stronę jakości i starać się dostarczać często i regularnie treści. Nie darmo się mówi „content is king” to zawartość jest królem, teraz jednak trzeba to jeszcze dodatkowo uaktualnić – regularnie i dobrej jakości dostarczana treść jest królem – tylko to da Ci długofalowe korzyści i będzie bezpieczne dla Twojej działalności.

Continue reading

Budowanie autorytetu

1347762_26794062Rzadko kto rodzi się z silnym, wewnętrznym autorytetem. Z taką siłą, która po prostu jest w nim, promieniuje z każdego jego słowa, z każdego zachowania, z każdej czynności. To są wielkie osobowości i one autorytet mają we krwi ale… większość z nas może, wręcz powinna dojść do takiego właśnie jak wyżej opisałem stanu. Ten autorytet powinien stać się naszą naturą. Naszym codziennym stanem umysłu, którego nie jesteśmy w stanie zdjąć, odłożyć. Po prostu mamy autorytet osobistości, wewnętrznej siły, wiedzy, która nas przepełnia i której używamy na zewnątrz.

Do takiego stanu można dość na wiele sposobów i na pewno nie jest to praca, którą można wykonać w miesiąc czy rok… autorytet buduje się latami i dba się o niego jak o piękny ogród. Taki ogród składa się z wielu elementów, które razem tworzą harmonijną całość. Autorytet budujemy więc na wiele sposobów. Jedną z niezwykle efektywnych, ważnych, skutecznych i niedrogich dróg, aby dojść i utrzymać swój autorytet jest pisanie artykułów. Wielu artykułów opisujących dany temat.

Autorytet o którym mówię to coś co jest w nas. Oczywiście, możemy się otoczyć zewnętrznymi oznakami autorytetu: drogie samochody, dom, biżuteria, wystawne życie ale tak naprawdę każda z tych rzeczy, jeśli nie jest powiązana z wypływającym z wnętrza danego człowieka autorytetem osobistym, jest tylko przykrywką dla pustego życia. Co więcej, istnieją teorie które mówią, że każdy z nas jest w stanie przejawić naprawdę potężny autorytet, siłę wewnętrzną tylko, że ze względu na programowanie, które przechodzimy jako małe dzieci i członkowie społeczeństwa, nie jest ten autorytet, ta wiedza rozwijana – nie mamy świadomości, aby to robić. Co zatem zrobić, aby ją w sobie odkryć i pokazać światu?

Jednym z bardzo skutecznych sposobów jest pisanie artykułów. Pomijając już aspekty praktyczne, finansowe, bo każdy taki artykuł będzie Cię reklamował, będzie pozycjonował Twoją firmę, to będzie on też sprawiał, że Ty się rozwijasz, Ty się stajesz lepszym człowiekiem, Ty się uczysz nowych rzeczy pisząc, Ty każdego dnia, z każdym udanym tekstem inaczej zaczynasz patrzeć na siebie. Artykułami, pisanymi w przemyślany sposób, rzetelnie, z wewnętrznym przekonaniem realizujesz siebie, poznajesz siebie. Sprawiasz, że zaczynasz być innym, lepszym, bardziej świadomym, bardziej mądrym człowiekiem. Każde pisanie podnosi Twoje umiejętności.

Nie każdy niestety patrzy w taki rozwojowy sposób na pisanie artykułów (i wszystko inne co się robi w swoim życiu) a szkoda. Jeśli człowiek naprawdę szczerze podchodzi do pisania, jego teksty są naprawdę głębokie, pomocne, inspirujące dla innych. Oczywiście, jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził – głosi powiedzenie i jest to prawda ale rzetelne i systematyczne pisanie sprawi, że zgromadzisz wokół siebie społeczność ludzi, którzy chcą Cię czytać, chcą wiedzieć co masz do powiedzenia i będą się z Tobą liczyć. Tak się zaczyna droga eksperta. Tak się idzie drogą osobistego mistrzostwa, tego, że jest się w czymś dobrym, coś się robi najlepiej jak się potrafi, coś się wykonuje z sercem, z przekonaniem. To procentuje i nie myślę tutaj tylko o korzyściach finansowych. To wzbogaca przede wszystkim piszącego. Mentalnie, duchowo i emocjonalnie. Sprawia, że za każdym napisanym artykułem rośnie samoocena, poczucie własnej wartości. Poczucie wewnętrznego autorytetu w swoich własnych oczach – a to niezwykle ważne. Prawda wygląda tak, że tylko ludzie, którzy wierzą w siebie, darzą siebie samych szacunkiem, uznaniem, życzliwością osiągają sukcesy, są szczęśliwymi ludźmi. Osiągnęli spełnienie w jakiejś dziedzinie i to spełnienie rozciągnęło się później na resztę dziedzin życia.

Więc, buduj autorytet! Dbaj o niego jak o ogród. Patrz jak rośnie, jak się zmienia, doglądaj go i pielęgnuj. Obrodzi Ci bardzo dobrze. Da Ci i sukces finansowy i taki też społeczny i osobisty. Pisaniem stworzysz siebie, stworzysz swoje życie. Oczywiście, możesz to robić na wiele sposobów, ale z doświadczenia wiem, że pisanie, to jak na razie najlepszy sposób, aby trwale i stosunkowo szybko zaistnieć na świecie. Dać znać o sobie.

Sukcesów i radości z nich!

Krzysztof Kina