Ruszyły patronaty medialne i wiadomości/notatki prasowe

Ostatnimi dniami ruszyliśmy z patronatami medialnymi. Najnowsze to Enamorada Pani Eli Walczak, która tańczy z życiem i swym niezwykle wesołym okiem rozświetla naszą codzienną rzeczywistość. Drugi Patronat to Program Aktywizacja, który jest skierowany do młodych przedsiębiorców.

 

Drugą sprawą jest start nowego, płatnego rodzaju treści „notatka prasowa – informacyjna” która zezwala na publikację krótkiego materiału stricto komercyjnego, w dwóch opcjach:

  • Notatki zwykłej za 25 zł netto – na kwartał. Notatka ta wyświetlać się będzie jako zwykły artykuł (minimum 600 znaków) oraz jako aktualność w kategorii tematycznej – czyli nad każdym artykułem w danej kategorii oraz w samej kategorii.
  • Notatki Specjalnej – za 50 zł netto – na kwartał. Notatka ta oprócz tego co wyżej opisane będzie mogła zawierać w treści artykułu link(i) dofollow.

Ponieważ jest to typowo informacyjny, krótko terminowy format, więc nie ma opcji publikacji na stałe. Maksymalny czas publikacji danej notatki jako aktualność w dziale tematycznym, to rok czasu. Aby skorzystać z tak długiego czasu wyświetlania należy zakupić publikację na 3 kwartały – czwarty będzie wliczony w cenie trzech kwartałów. Aby z tego skorzystać w czasie publikacji prosimy o informację o tym.

Jeśli chcesz skorzystać z nowego formatu zakup proszę „pakiet prasowy” w którym będą ilości oznaczeń jako „notatka prasowa – informacyjna”

Zapraszamy do skorzystania z nowego formatu.

Artykuły reklamowe

Jest potrzeba, jest rozwiązanie. Wiele osób chce po prostu napisać artykuł reklamujący dany towar, usługę, firmę, stronę www. Piszą dobry artykuł, merytoryczny, z dużą dawką uniwersalnej wiedzy ale w treści wstawiają link z nazwą firmy/towaru itd lub na końcu wstawiają tekst typu „i wszystkie te opisane cechy zawierają ciastka bla, bla, bla, które zawierają w swym składzie to i to. Działają tak i tak, występują w takich smakach i w takiej cenie… ” i ok, rozumiemy taką potrzebę i wychodząc temu na przeciw chcemy wprowadzić funkcję artykułu reklamowego.

Artykuł reklamowy to taki sam artykuł jak każdy inny w Artelis. Przekazuje praktyczną widzę, jest dobroczynny ale w odróżnieniu od reszty opisuje konkretny towar/usługę/firmę/stronę www. Taki artykuł będzie przez nas specjalnie oznaczany, a od Autora będziemy żądali za to jednorazowej opłaty. To wszystko. Wilk syty, owca cała… kto jest kto to już kwestia podejścia 😉

Zwykły artykuł to taki, który nie zawiera w treści jawnych odnośników do strony z produktem. Forma: produkty spełniają oczekiwania – jest poprawna. Forma: produkty firmy firmex spełniają oczekiwania – już jest formą niepoprawną i kwalifikującą się pod artykuł reklamowy.
Jedyna forma reklamy to stopka autorska. W niej już można oficjalnie umieścić reklamę.

Przypominam też, że umieszczanie linków firmowych w tekście obniża jego atrakcyjność do dalszego przedruku. Dobry artykuł w którym jest dużo łączy firmowych nie będzie nigdzie publikowany bo nikomu nie zależy na tym by reklamować czyjeś towary/usługi. Neutralny tekst, bez takich łączy na pewno będzie o wiele bardziej skuteczny dla Autora. Przede wszystkim o to nam chodzi. Wszystkim zależy na skuteczności.

Wiemy, że jest dużo artykułów tego typu w naszym katalogu i będziemy to sukcesywnie oczyszczać.

Co myślisz o nowym rozwiązaniu? Jeden z wielu nowych pomysłów, które zbliżają podpięcie programu partnerskiego…

z pozdrowieniem
Krzysztof Kina

Reklama w Artelis.pl

Uruchamiamy możliwość reklamowania swych towarów i usług w Artelis.pl

Do Artelis, do poszczególnych kategorii zaglądają ludzie wstępnie zainteresowani tematyką. To już wyselekcjonowany odbiorca. Dodatkowo, ludzie Artelis to Ludzie kreatywni, twórczy, aktywiści tworzący sieć – najbardziej produktywna grupa Internatów…. Reklama u nas może być skuteczna.

I jest nam niezwykle miło tworzyć System dla Takiej społeczności.

Przewidywane miejsca: małe banery w prawej i lewej kolumnie. Duży baner na górze.

Przewidujemy też uruchomienie jednostek linku w miejscu z lewej strony pod listą kategorii -„Rekomendacje”. Linki te, zgodnie z nazwą będziemy bardzo starannie dobierać.

Jesteśmy otwarci na wszelkie inne propozycje.

System obecnie rozliczany jest tylko w płaskiej stawce „za czas”.

Każda nasza podkategoria ma niezależny system reklamowy.

Ceny ustalamy indywidualnie.

Uwaga. Nie ma możliwości wystawienia faktury VAT. Planujemy zmienić to w najbliższej przyszłości ale póki co jest tylko możliwość umowy o dzieło.

Intertext wyłączony!

Wywołujący wiele kontrowersji system reklamy w tekście – Intertext został dziś wyłączony. Wprowadzony testowo był zbyt nieprzyjazny dla Autorów. Dochodziło do sytuacji, że w napisanym artykule znajdywała się reklama konkurencji bo właśnie Intertext to włączył. Już tak nie będzie. Sprawca zamieszania wyłączony.

Przygotowujemy naszą politykę reklamową. Chcemy inaczej podejść do tego komercyjnego morza…. bo sztorm na nim i już chyba mało kto wie dokąd płynie…