Zarabianie w Internecie – gorączka złota przełomu wieków

Tak, kiedyś ludzie oszaleli na punkcie złota. Sprzedawali wszystko, co mieli i gnali na zachód lub na tereny gdzie ktoś widział jakieś ślady złota. Poświęcali życie by stojąc po kolana w wodzie płukać piasek z nadzieja, ze znajda jakiś zloty okruch, który da im fortunę… myślisz, ze teraz jest inaczej z zarabianiem w Internecie? Rzesze ludzi stwierdzają „super, zarobię miliony w Internecie!” I ok, niektórym się to udaje i to bardzo dobrze, jednak wielu… bardzo wielu… wraca z niczym, zniechęceni.

Continue reading

Mój Kraj, taki piękny….

Widziałeś filmiki, rysunki przedstawiające absurdy naszego kraju? Pokazujące to, co w nim głupie, dziwne, niedorzeczne… błędy polityków, włodarzy, ludzi mediów, czy zwykłą, pospolitą głupotę… Teoretycznie jest to śmieszne, teoretycznie ma być to przedstawione po to, aby sobie ulżyć, aby dać upust swemu niezadowoleniu, okazać dezaprobatę i niezgodę na taki stan rzeczy, ale czy naprawdę się właśnie to osiąga?

To, na czym się koncentrujesz wzrasta. Jeśli będziesz się koncentrował na absurdach, głupich rzeczach po to żeby się chwile z nich pośmiać, to będziesz je przyciągał do swego świata, będzie ich coraz więcej i w końcu Twoje życie to będzie jeden, wielki absurd – sam go sobie stworzysz.

Przeglądałem właśnie przygotowując się do tego artykułu Internet i pod tym hasłem, znalazłem kilka rzeczywiście perełek, kilka filmików, niepopularnych decyzji czy zachowań politycznych. Wcześniej widziałem też całą serie filmów o tym jak dzieje się w Rosji i niestety, ale moda na taką głupotę wygląda na to, że idzie również do nas. Tak, jest to moda na głupotę, na głupie zachowania, na jej celebrowanie, upajanie się nią, wyszydzanie, wyśmiewanie się z głupoty. Ktoś, widząc coś głupiego, dziwnego, chorego nie poprawia tego, nie dąży do tego by to poprawić, ale łapie kamerę i wrzuca na YouTube licząc na to, że jego filmik zostanie obejrzany przez wiele osób i może zarobi albo, choć zyska ich uznanie… nie ważne, co się nagrało, wydarzyło czy dzieje – grunt żeby było głupio i śmiesznie… to nie jest zdrowe – ba, to wręcz jest społecznie szkodliwe.

Continue reading

Jedz, módl się, kochaj – sposoby na życie

Pamiętasz taki dobrze wykreowany marketingowo film i książkę – Jedz, módl się i kochaj? Bohaterka szukała w nim sensu w trzech tytułowych dziedzinach – próbowała się w nich odnaleźć. Jadła – we Włoszech, modliła się w Tybecie i w końcu się zakochała – w mężczyźnie ;). Wszystko dobrze tylko trzeba pamiętać, że brak umiaru w tych dziedzinach sprawia: po jedzeniu – masz otyłość, po modlitwie – oderwanie od rzeczywistości, a po miłości – rozwód 😉 czyli jak znaleźć w tym wszystkim sens? Czy jest tam lub gdzieś indziej?

Sens życia można podsumować krótko – robisz to, co w danej chwili jest przed Tobą, najlepiej jak potrafisz i wciąż sprawdzasz czy Ci to pasuje i daje szczęście. Jak tak jest, to bardzo dobrze, rób tak dalej. Jeśli jednak to co robisz nie daje Ci już szczęścia, idź do następnej rzeczy, którą znów będziesz robić najlepiej jak potrafisz i będzie Ci to dawało prawdziwe szczęście.

Continue reading