Hej wojenko, wojenko…

Za naszą wschodnią granicą rozszalała się burza. Zmaltretowany mentalnie, zdegenerowany naród chce chleba i igrzysk, a jego włodarze, zwłaszcza ten jeden, wygląda na to, że znalazł się w pułapce swej własnej polityki. Co ciekawe, znów powtarza się historia, jeśli chodzi o Niemcy i Rosję, znów są układy i rozmowy i to, co widać na wierzchu na pewno nie jest wszystkim, co się dzieje. Europa stanęła znów na granicy wojny, tym razem idzie ona ze wschodu…. I co Ty na to?

Od pewnego czasu trwa wojna informacyjna, jej celem jest zdobycie naszych, a więc i Twojego umysłu. Po co? Po to, abyś przyłączył się do którejś ze stron, bo w tym momencie będziesz swoją mentalną siłą realnie pomagał którejś stronie, a którejś szkodził. Dlatego propaganda jest tak ważna. Nie chodzi tu już tylko o to, że realnie wyjdziesz na ulicę i będziesz krzyczał czy rzucał kamieniami, chodzi o Twoje myśli, przekonania, Twój strach lub Twoją siłę mentalną, zawzięcie – to wszystko jest realną siłą, która ma wpływ na to, co się dzieje na świecie.

Continue reading

Naturalna obfitość

Świat, w którym żyjemy jest tak zbudowany, że z natury jest obdarzony wszelkimi obfitościami.  Wszystko zależne jest od postrzegania tej obfitości oraz rodzaju obfitości, na jaka mamy w danym momencie ochotę.

Wszystko w naszym życiu jest oparte i stworzone na podstawie naszych myśli i emocji, które mamy w danym momencie. Mówi się, że jakie masz dzisiaj myśli i uczucia taki masz jutro rezultat tych myśli i uczuć. Bardzo dobrze opowiada o tym film i książka Sekret. Ba! Po obejrzeniu wręcz wydaje się ze cale życie można szybko zmienić tak po prostu, ale to nie jest takie łatwe…

Continue reading

O zaufaniu

Zaufanie jest formą waluty i jeśli dysponujesz dużym jej zasobem, świat stoi przed Tobą otworem. Jeśli już je masz, dbaj jak o cenny kwiat, doglądaj i podlewaj, pleń chwasty, aby rosło pięknie. Oto kilka rad jak wytworzyć w sobie zasób tej energii:

  1. Szanuj innych – jak dajesz, tak zbierasz. To prosta i potężna zasada.
  2. Słuchaj innych – to otwiera każdego człowieka.
  3. Bądź słowny, niezawodny, – jeśli coś obiecałeś, zobowiązałeś się, dotrzymaj słowa.
  4. Bądź szczery. Ludzie to czują i doceniają, niestety jest to deficytowa postawa obecnie.
  5. I najważniejsze: obdarzaj innych zaufaniem – podobnie jak w pierwszym punkcie – daj wyraz tego jak uważasz, że powinno być.

Takich punktów zebrało by się dużo. Jeśli masz jakieś własne spostrzeżenia, dopisz w komentarzu

Czasem trudno uwierzyć, że będzie dobrze…

Czasem trudno uwierzyć w to, że będzie dobrze, że sytuacja się zmieni, nabierze tempa, że wszystko będzie w porządku… że zaświeci słońce, przestanie padać i rozświetli się tęcza… A to podstawowy krok do tego aby było dobrze. Trudno znaleźć i utrzymać wizję tego co by się chciało, tego jak uważamy, że powinno być. Ale jak? Skoro na zewnątrz, po otwarciu oczu widać to coś, co sprawia, że ręce opadają, że się odechciewa… że zwiesza się głowę i drepcze dalej… raczej popychany przez problemy niż gnany przez wiatry wizji i inspiracji.

Continue reading